Muzy - pierwsze obiekty

26 września 2019, godz. 19:00

Jacek Malczewski
(1854 Radom - 1929 Kraków)

Portret Mariana Henzela, 1915 r.

olej/deska, 34,5 x 26 cm

sygnowany i datowany p.g.: 'J Malczewski | 1915'

na odwrociu pieczątka: 'CHRAMOSTA xs NACHF | M.DARNAUT | ,,ZUR STADT DÜSSELDORF" | MALER. & SCHREIBER VISITS | WIEN, L, KÄRNTNERSTRASSE 44'

- kolekcja Polikseny Chilaiditi (żona Mariana Henzla) i jej spadkobierców, Grecja
- Andrzej M. Brzeziński, Polska w systemie międzynarodowej współpracy intelektualnej Ligi Narodów (1922‑1939), „Dzieje Najnowsze", r. XXXIV, nr 2, 2002, s. 6,14

ID: 72541