Muzy - pierwsze obiekty

26 września 2019, godz. 19:00

Jacek Malczewski
(1854 Radom - 1929 Kraków)

"Uskrzydlona" (Portret Marii Balowej), 1907 r.

olej/tektura, 61 x 49,5 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'J. Malczewski | 1907'

na odwrociu papierowe nalepki wystawowe

- dom aukcyjny Rempex
Opinie
- opinia dr Agnieszki Ławniczakowej, znawyczni oeuvre artysty, z dn. 4 marca 1999 roku (poprawiona stylistycznie 7 listopada 2006 roku)
- Galeria stała Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu (depozyt 2010-2019)
- Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25 marca - 4 września 2011, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17 marca - 31 lipca 2012
- wersja obrazu w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, 1908

ID: 72075