24 września 2019, godz. 19:00
59

Romuald Musiolik
(ur. 1973, Rydułtowy)

Ludzie Gospel, 2018 r.

olej/płótno, 150 x 100 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Romuald Mulk 2018'

Cena wylicytowana: 3 500
Początkowo zajmował się fotografią czarno-białą, którą doświadczał przy zdjęciach mody. Tu poznawał ludzkie twarze i sylwetki modelek w ruchu. To dało początek fascynacji kontrastowymi postaciami, dla których późniejszym tłem stał się wielkomiejski krajobraz. Wybrał Wydział Sztuki i Designu, projektował budynki, wnętrza klubów, a nawet jachtów żaglowych. Tajniki malarstwa odkrywał w pracowniach lokalnych artystów, szkolił kreskę i plamę, z których na nowo tworzył tak dobrze znane mu scenerie z fotografii. Kocha miejskie pejzaże i ludzkie gesty. Rozdarty pomiędzy impresjonizmem a abstrakcją próbuje łączyć oba te kierunki nierzadko w ekspresyjnym wyrazie. Najbardziej ceni oszczędny kolor. Czasami odczuwa potrzebę kolażu. Na gotowy obraz lubi czasami rzucić farbą "brud" lub wyczuwalny w dotyku przedmiot. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą a jednym z ważniejszych wydarzeń było zakwalifikowanie się do Artbox Project i wystawa kilku obrazów w Nowym Jorku w 2018 roku.

ID: 73109