24 września 2019, godz. 19:00

Klaudia Choma
(ur. 1988, Warszawa)

Kaczka szmaragdowa, 2019 r.

akryl, olej/płótno, 80 x 60 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'K. Choma | 2019'

Cena wylicytowana: 1 400
Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2015 malarka uzyskała dyplom magisterski w pracowni Profesora Stanisława Baja, zaś aneks do dyplomu przygotowała w Pracowni Struktur Wizualnych Profesora Jacka Dyrzyńskiego. Studia artystyczne rozpoczęła w 2009 roku w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na Wydziale Grafiki w pracowni Profesora Ryszarda Osadczego. Pomimo młodego wieku artystki jej obrazy olejne wzbudzają duże zainteresowanie galerii sztuki współczesnej oraz domów aukcyjnych. W pracach malarskich zwykle ukazuje porzucone, nieestetyczne, śmietnikowe destrukty. Inspiracje znajduje w opuszczonych przedwojennych kamienicach i dworkach, w przedmiotach, w których pomimo destrukcyjnego upływu czasu dostrzega dawne piękno. W twórczości artystki to właśnie przedmiot jest nośnikiem ładunku emocjonalnego, znaczeń i metafor- pamiątką przeszłości. Artystka poświęca również uwagę naturze, przedstawiając na swych obrazach portrety zwierząt. Charakterystyczne dla prac artystki są fakturowe, abstrakcyjne, malowane impasto tła zetknięte z realistycznym wizerunkiem przedmiotu. Jej obrazy znajdują się w galeriach sztuki współczesnej, na aukcjach sztuki, w galeriach online oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Austria, Norwegia, Belgia, USA).

ID: 73060