24 września 2019, godz. 19:00

Joanna Półkośnik
(ur. 1981, Hajnówka)

Spokój, 2019 r.

akryl/płótno, 50 x 40 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'J. Półkośnik "Spokój" 2019 40 x 50 cm'

Cena wylicytowana: 1 000
W latach 2000-05 studiowała na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem Marszałka Województwa Podlaskiego. Tworzenie odczuwa jako intymne obrazowanie własnej rzeczywistości, tego co w danym momencie życia ją otacza, zajmuje i przykuwa uwagę: ludzie, przedmioty oraz krajobraz, w którym żyje. Lubi, gdy obraz przybiera wręcz formę reportażu, odwzorowując idealnie wszystkie elementy. Zaprzeczając sama sobie w następnym temacie szuka uproszczeń, często traktowanych graficznie, zmian koloru i faktury. Mieszka i tworzy w okolicy Białegostoku.

ID: 73066