24 września 2019, godz. 19:00

Edyta Duduś
(ur. 1975, Wrocław)

Żółty spacer, 2018 r.

akryl/płótno, 120 x 90 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Ed 2018'

na odwrociu opisany: 'Edyta Duduś | 90 x 120 cm | akryl na płótnie | 2018 | "Żółty spacer" | "A yellow walk"'

Cena wywoławcza: 1 000
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Skupia się na malarstwie sztalugowym oraz kolażach. Silna jest u niej potrzeba, by jedynie zasugerować temat i unikać komunikacji wprost. Zdążyła już wziąć udział w wielu wystawach zbiorowych oraz prezentować swoje prace na wystawach indywidualnych. Ważniejsze z nich: Strangers in Paradise - Amsterdam 2013, Prix de Peinture 2013- Paryż, Konkurs malarstwa Postawy I edycja- Galeria Centrum Innowacyjności , Wrocław, 2013. Jedna z jej prac otrzymała dwukrotne wyróżnienie przez kurator Galerii Saatchi panią Rebeccę Wilson z Wielkiej Brytanii poprzez dodanie do Nowej Kolekcji Magazynu Saatchi. Obraz prezentowany na aukcji pt.:„Ptasie Pary V” spotkał się z uznaniem kuratorki Galerii New Blood Art z Londynu, co zaowocowało promocją całego cyklu obrazów. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych i firmowych, w kraju i za granicą.

ID: 74263