24 września 2019, godz. 19:00

Janusz Kulikowski

Sierpień 1940, 2019 r.

akwarela/papier, 39 x 52 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany l.d.: 'JKulikowski 19'

opisany na passe-partout: 'Janusz Kulikowski | 2019 | "AUGUST 1940"'

Cena wywoławcza: 1 000
Za pędzel chwycił już we wczesnej młodości, kiedy jako nieletni przyglądał się malarskim poczynaniom ojca, który przez wiele lat w zaciszu domowym malował pejzaże. I wszystko wskazywało, że Janusz zostanie artystą malarzem. Życie jednak zdecydowało inaczej. Musiał zrezygnować z ASP, bo pochłonęła go proza życia. Kolejne biznesy, interesy, inicjatywy, choć dawały stabilizację życiową nie stępiły pragnień artystycznej duszy malarza. Przeżył flirt z fotografią, filmem, jednak wciąż myślał o malarstwie. W tym, co maluje Kulikowski widać jego uwielbienie dla nieco odleglejszych czasów i miejsc. Przesyconych światłem uliczek, włoskiej prowincji, czy wreszcie motoryzację i lotnictwo.

ID: 73062