24 września 2019, godz. 19:00

Paulina Jołda
(ur. 1995, Wrocław)

Wrażenie, 2019 r.

olej/płótno, 130 x 130 cm

sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Wrażenie | Paulina Jołda | 2019'

Cena wywoławcza: 1 000
Absolwentka malarstwa pracowni Zdzisława Nitki oraz pracowni multimediów Pawła Jarodzkiego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, studiowała również na ASP w Warszawie u prof. Wojciecha Cieśniewskiego. Otrzymała Stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz Stypendium Prezydenta Wrocławia. W ostatnim czasie brała udział w Międzynarodowym projekcie Kunstzug, Międzynarodowym Triennale Rysunku w Katowicach, Festiwalu Sztuki FAMA, Festiwalu Mikstury Kultury czy Konkursie im. Mariana Michalika itd. Zajmuje się głównie malarstwem i sztuką mediów. W swoich pracach porusza temat wizerunku i jego czytelności. Poszukuje newralgicznego punktu, gdzie forma przestaje być czytelna, a staje się abstraktem zyskując nowe, sztucznie wykreowane znaczenie.

ID: 73048