Sztuka Współczesna. Prace na papierze. (wyniki)

10 września 2019, godz. 19:00
49

Jerzy Stajuda
(1936 Warszawa - 1992 Warszawa)

"0603"

akwarela, tusz/papier, 20 x 28 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'Stajuda' oraz opisany l.d.: '0603'

Cena wylicytowana: 800
Estymacja: 1 200 - 1 700
Studia odbył na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zadebiutował jako malarz i krytyk ("Za i Przeciw") w 1957 roku. Publikował m.in. w "Przeglądzie Artystycznym", "Więzi", "Współczesności" i "Miesięczniku Literackim". Równocześnie rozwijał własną twórczość malarską. Za swojego mistrza uważał przede wszystkim Artura Nachta-Samborskiego. Z czasem wypracował własną, nieulegającą modom stylistykę. Zarówno w akwarelach jak i w pracach olejnych powoływał do życia tajemniczy świat wizyjnych struktur, imaginacyjnych pejzaży czy refleksów archaicznej roślinności. W 1993 odbyła się jego wystawa pośmiertna w CSW w Warszawie.

ID: 71283