Sztuka Współczesna. Prace na papierze. (wyniki)

10 września 2019, godz. 19:00
47

Tadeusz Kulisiewicz
(1899 Kalisz - 1988 Warszawa)

Statek, 1968 r.

tusz/papier, 26 x 35 cm (arkusz)

sygnowany i datowany l.g.: 'Kulisiewicz 68'

Cena wylicytowana: 3 800
Estymacja: 2 800 - 3 600
Początkowo studiował w Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Poznaniu. Studia kontynuował w warszawskiej ASP w pracowniach M. i M. Kotarbińskich oraz u W. Skoczylasa. Debiutował na wystawie Stowarzyszenia Artystów Grafików Ryt. Przez pierwsze lata twórczości poświęcił się głównie pracy drzeworytniczej. Dużo podróżował, odwiedził Chiny, Meksyk, Brazylię, Indie, kraje Europy. Podróże stały się inspiracją do artystycznych cykli rysunków obrazujących odwiedzane kraje - ich pejzaż, przyrodę oraz żyjących tam ludzi. Operował niezwykle lapidarną, oszczędną kreską, uzyskując rysunek o bardzo silnym, czytelnym wyrazie. Był profesorem ASP w Warszawie.

ID: 71197