Sztuka Współczesna. Prace na papierze. (wyniki)

10 września 2019, godz. 19:00

Edward Dwurnik
(1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Z cyklu "Paryż", 1967 r.

ołówek/papier, 33 x 50 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 67' oraz pieczęć autorska l.g.: 'RYSUNEK | E.DWURNIK | 2431.'

na odwrociu pieczęć autorska

Cena wylicytowana: 4 800
Estymacja: 4 500 - 6 000
"Ja z życia biorę garściami, spijam miód i pianę. Nie lubię fałszywej skromności, to jest w ogóle bez sensu. Nie lubię wizji artysty, który jest nieszczęśliwy albo ma jakąś ideę fixe i chce uratować świat, bo to też uważam za głupotę. Z pracy trzeba
mieć przyjemność i apanaże. Dobry artysta jest z reguły zdrowy, bogaty i zadowolony. Źli artyści są najczęściej biedni i chorzy".

— EDWARD DWURNIK

ID: 71042