Sztuka Współczesna. Prace na papierze. (wyniki)

10 września 2019, godz. 19:00

Jan Tarasin
(1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

"Polowanie I", 1996 r.

akwarela/papier, 48,5 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 96'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 96 | POLOWANIE I'

Cena wylicytowana: 11 000
Estymacja: 14 000 - 19 000
"(...) Tarasin (...) traktował malowanie jako narzędzie poznania i porządkowania świata. Świat - który
jawił mu się jako nieustanny ruch i bałagan - porządkował swoimi obrazami, wprowadzając weń własny malarski rygor".

— BOGUSŁAW DEPTUŁA

ID: 72821