Sztuka Współczesna. Prace na papierze. (wyniki)

10 września 2019, godz. 19:00

Andrzej Partum
(1938 Warszawa - 2002 Warszawa)

"Pulsation", 1987 r.

technika własna, 35,5 x 17,5 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'APartum `87' oraz opisany wewnątrz kompozycji: 'Pulsation | Pulsation | Pulsation'

opisany na odwrociu: 'Andrzej | Partum | własność | R. Waśko | (dar artysty)' oraz nalepka z opisem pracy na odwrociu naklejka II Międzynarodowego Trienalle Rysunku z opisem pracy oraz stempel autorski

Cena wylicytowana: 800
Estymacja: 1 200 - 1 700
- dar od artysty
Studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. Konceptualista, teoretyk sztuki, kompozytor, twórca Biura Poezji i Galerii Pro/La. Był autorem manifestów, zajmował się sztuką performance. Utrzymywał kontakt z najbardziej awangardowymi i nieoficjalnymi instytucjami sztuki na świecie, był jednym z najbardziej aktywnych twórców na polu tzw. Sztuki Poczty. Jego prace na rynku sztuki należą do niezwykle rzadko spotykanych.

ID: 70001