ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Stanisław Michałowski
(1915 Wilno - 1980 Gdańsk)

Zwózka siana, lata 50.-60. XX w.

olej/tektura, 33 x 46 cm (w świetle passe-partout)

Cena wylicytowana: 1 400
Estymacja: 1 600 - 2 100
- kolekcja Grand Hotelu w Sopocie
Artysta urodził się w Wilnie, gdzie studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego pod kierunkiem m.in. Tymona Niesiołowskiego. Od 1945 r. mieszkał w Gdańsku. W latach 1950–53 wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, a od roku 1951 był profesorem tej uczelni. Tworzył pejzaże, kompozycje i martwe natury. Częstymi motywami w jego twórczości były widoki portów i pejzaże nadmorskie, także przemysłowe.

ID: 67765