ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Henryk Baranowski
(1932 Starogard Gdański - 2005 Starogard Gdański)

Droga z wozem, około 1969 r.

olej/tektura, 48 x 66 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: 'H. Baranowski'

Cena wylicytowana: 3 500
Estymacja: 3 800 - 5 000
- kolekcja Grand Hotelu w Sopocie
Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Sopocie (1951 - data przyjęcia) ( obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku ). W 1971 r. otrzymał stopień oficerski. W 1977 r. przebywał kilka miesięcy jako obserwator ONZ na Bliskim wschodzie[1]. Brał udział w 74 wystawach ogólnopolskich, zagranicznych i 40 indywidualnych. Prace artysty znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Jest laureatem nagrody Ministra Kultury i Sztuki, wielokrotnie Ministra Obrony Narodowej. Laureat licznych nagród, medali, dyplomów i wyróżnień.

ID: 67830