ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
27

Mieczysław Miscewy
(1927 Łódź - 2015 Sopot)

Domy pod lasem, około 1969 r.

olej/płótno, 48,4 x 63,9 cm

sygnowany p.d.: 'MISCEWY'

Cena wylicytowana: 1 500
Estymacja: 1 700 - 2 200
Pochodzenie
- kolekcja Grand Hotelu w Sopocie
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Pochodził z Łodzi, gdzie ukończył Liceum Sztuk Plastycznych oraz rozpoczął studia malarskie w PWSSP w pracowni Władysława Strzemińskiego, następnie kontynuował je w sopockiej PWSSP w pracowni Juliusza Studnickiego. Obok malarstwa uprawiał grafikę artystyczną i użytkową, malarstwo architektoniczne, ilustrację książkową, plakat oraz projektowanie witraży i wystaw muzealnych. Jest autorem logo Jarmarku Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Muzeum Miasta Gdyni. W latach osiemdziesiątych współtworzył wystawy w Centralnym Muzeum Morskim, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Historycznym Miasta Gdańska oraz Muzeum Miasta Gdyni. W latach dziewięćdziesiątych wystawiał cykl swoich prac w Auckland w Nowej Zelandii, a po powrocie w Sopocie. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień za plakat i grafikę artystyczną.

ID: 67887

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem