ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Mieczysław Miscewy
(1927 Łódź - 2015 Sopot)

"Kwiaty polne", około 1969 r.

olej/płótno, 90 x 70 cm

sygnowany p.d.: 'MISCEWY'

opisany na odwrociu: 'KWIATY POLNE | 90 x 70| MIECZYSŁAW MISCEWY'

Cena wylicytowana: 1 500
Estymacja: 1 700 - 2 200
- kolekcja Grand Hotelu w Sopocie
Pochodził z Łodzi, gdzie ukończył Liceum Sztuk Plastycznych oraz rozpoczął studia malarskie w PWSSP w pracowni Władysława Strzemińskiego, następnie kontynuował je w sopockiej PWSSP w pracowni Juliusza Studnickiego. Obok malarstwa uprawiał grafikę artystyczną i użytkową, malarstwo architektoniczne, ilustrację książkową, plakat oraz projektowanie witraży i wystaw muzealnych. Jest autorem logo Jarmarku Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Muzeum Miasta Gdyni. W latach osiemdziesiątych współtworzył wystawy w Centralnym Muzeum Morskim, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Historycznym Miasta Gdańska oraz Muzeum Miasta Gdyni. W latach dziewięćdziesiątych wystawiał cykl swoich prac w Auckland w Nowej Zelandii, a po powrocie w Sopocie. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień za plakat i grafikę artystyczną.

ID: 67873