ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Jerzy Potrzebowski
(1921 Sandomierz - 1974 Kraków)

Dorożka nocą

olej/płótno, 23,5 x 32,2 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: 'J. Potrzebowski'

Cena wylicytowana: 2 800
Estymacja: 2 000 - 2 800
W latach 1945-50 studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Zygmunta Radnickiego, Ignacego Pieńkowskiego, Czesława Rzepińskiego i Fryderyka Pautscha. Najchętniej rysował i malował akwarelami sceny figuralne i sylwetki koni. W 1970 krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych zorganizowało wystawę jego prac.

ID: 66563