ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Jerzy Potrzebowski
(1921 Sandomierz - 1974 Kraków)

Dorożka

olej/płótno, 50 x 70 cm

sygnowany p.d.: 'Jerzy Potrzebowski'

Cena wylicytowana: 1 500
Estymacja: 1 800 - 2 400
W latach 1945-50 studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Zygmunta Radnickiego, Ignacego Pieńkowskiego, Czesława Rzepińskiego i Fryderyka Pautscha. Najchętniej rysował i malował akwarelami sceny figuralne i sylwetki koni. W 1970 krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych zorganizowało wystawę jego prac.

ID: 71810