ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
14

Stanisław Bagieński
(1876 Warszawa - 1948 Warszawa)

Pożegnanie, 1923 r.

olej/płótno, 63 x 85 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'S. Bagieński | 1923'

Cena wylicytowana: 15 000
Estymacja: 10 000 - 16 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Stanisław Bagieński początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej u Wojciecha Gersona. Studia malarskie kontynuował w latach 1901-03 w Monachium, później w Paryżu. Był członkiem stowarzyszenia Pro Arte. Współpracował jako ilustrator z "Tygodnikiem Ilustrowanym", "Biesiadą Literacką" i warszawskim "Światem". Artysta mieszkał w Warszawie, gdzie, począwszy od 1900, wielokrotnie wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Tematyka jego to obrazów to głównie kompozycje batalistyczne z dziejów polskich armii, a także sceny rodzajowe, widoki starej architektury i pejzaże tatrzańskie.
Biogram artysty
Początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej u Wojciecha Gersona. Studia malarskie kontynuował w latach 1901-03 w Monachium, później w Paryżu. Był członkiem stowarzyszenia Pro Arte. Współpracował jako ilustrator z "Tygodnikiem Ilustrowanym", "Biesiadą Literacką" i warszawskim "Światem". Tematyka jego to obrazów to głównie kompozycje batalistyczne z dziejów polskich armii, a także sceny rodzajowe, widoki starej architektury i pejzaże tatrzańskie.

ID: 72929

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem