ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Stanisław Bagieński
(1876 Warszawa - 1948 Warszawa)

Pożegnanie, 1923 r.

olej/płótno, 63 x 85 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'S. Bagieński | 1923'

Cena wylicytowana: 15 000
Estymacja: 10 000 - 16 000
Stanisław Bagieński początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej u Wojciecha Gersona. Studia malarskie kontynuował w latach 1901-03 w Monachium, później w Paryżu. Był członkiem stowarzyszenia Pro Arte. Współpracował jako ilustrator z "Tygodnikiem Ilustrowanym", "Biesiadą Literacką" i warszawskim "Światem". Artysta mieszkał w Warszawie, gdzie, począwszy od 1900, wielokrotnie wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Tematyka jego to obrazów to głównie kompozycje batalistyczne z dziejów polskich armii, a także sceny rodzajowe, widoki starej architektury i pejzaże tatrzańskie.
Początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej u Wojciecha Gersona. Studia malarskie kontynuował w latach 1901-03 w Monachium, później w Paryżu. Był członkiem stowarzyszenia Pro Arte. Współpracował jako ilustrator z "Tygodnikiem Ilustrowanym", "Biesiadą Literacką" i warszawskim "Światem". Tematyka jego to obrazów to głównie kompozycje batalistyczne z dziejów polskich armii, a także sceny rodzajowe, widoki starej architektury i pejzaże tatrzańskie.

ID: 72929