ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Jan Erazm Kotowski
(1885 Opatowiczki k. Pińczowa - 1960 Milanówek)

Przed zajazdem, 1919 r.

olej/tektura, 45,5 x 91 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'J. Kotowski | 1919'

Cena wylicytowana: 6 000
Estymacja: 6 000 - 9 000
W latach 1902-11 studiował w ASP w Krakowie u Józefa Unierzyskiego i Leona Wyczółkowskiego. Otrzymał stypendium i w 1908 wyjechał do Paryża. Należał do TZSP oraz grupy "Pro-Arte". W 1937 otrzymał srebrny medal za pracę "Na Wołyniu". Malował pejzaże wiejskie, miejskie, sceny rodzajowe, jednak jego ulubionym tematem był spracowany, zabiedzony koń. Stosował technikę olejną. Prace tego artysty można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz w Bibliotece Narodowej i w Muzeum Sztuki w Łodzi.

ID: 70240