ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Józef Jaroszyński
(1835 Lwów - 1900 Monachium)

Konie na górskiej łące

olej/tektura, 44 x 59 cm

sygnowany p.d.: 'Jaroszyński'

opisany na odwrociu: 'JOSEF JAROSZYNSKI | 1835-1900 | POLEN'

Cena wylicytowana: 9 000
Estymacja: 11 000 - 14 000
Józef Jaroszyński po studiach w akademii w Wiedniu zamieszkał w Delatynie. Od 1880 r. rokrocznie wyjeżdżał do Monachium, gdzie spędził też ostatnie lata życia. Był członkiem tamtejszego Kunstvereinu - od 1893 roku. Malował sceny myśliwskie, nawiązujące do podobnych kompozycji A. Wierusza Kowalskiego i J. Brandta. Był przede wszystkim autorem scen z polowań i rodzajowych obrazów ze wsi huculskich, ukraińskich i podhalańskich. Wystawiał w Krakowie (w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych), warszawskiej Zachęcie, we Lwowie, a także w Wiedniu i Monachium.

ID: 72977