ART OUTLET - Sztuka Dawna (wyniki)

5 września 2019, godz. 19:00

Leszek Piasecki
(1928 Lwów - 1991 Wiedeń)

Scena z polowania

olej/płótno, 51 x 61 cm

sygnowany p.d.: 'Leszek Piasecki'

Cena wylicytowana: 3 500
Estymacja: 2 400 - 3 500
W 1946 r. studiował w Wyższej Szkole Artystycznej w Katowicach oraz w ASP w Krakowie. Przyjaźnił się z J. Kossakiem i malował w jego pracowni w Kossakówce. W 1974 r. zamieszkał w Wiedniu i został prezesem środowiska polonijnego "Strzecha". Tworzył pod dużym wpływem S. Kaczora - Batowskiego i Z. Rozwadowskiego. Malował obrazy batalistyczne, potyczki, jeźdźców i konie oraz kompozycje historyczne.

ID: 71706