Sztuka od Kuchni

17 września 2019, godz. 19:00

Jerzy Nowosielski
(1923 Kraków - 2011 Kraków)

Martwa natura, 1987 r.

olej/płótno, 73,3 x 92 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1987'

Estymacja: 150 000 - 200 000
"Właściwie całą twórczość Nowosielskiego zamyka się w portretach o surowym schemacie ikony i w przejmujących pejzażach. Między tymi dwoma tematami są jeszcze kubizujące martwe natury i abstrakcje. A właśnie są ’między’, są jakby elementem łączącym tamte dwie obsesje tematyczne". - JERZY LESSMANN, NOWOSIELSKI WYSTAWIA W WARSZAWIE, "EXPRESS ILUSTROWANY", ŁÓDŹ, NR 64, 17.03.1963

ID: 70733