20 sierpnia 2019, godz. 19:00

Monika Mrowiec
(ur. 1991, Opole)

Endless summer, 2019 r.

akryl/płótno, 90 x 130 cm

sygnowany p.d.: 'Mm'

na odwrociu opisany: 'MONIKA MROWIEC | 2019 ROK | "ENDLESS SUMMER"'

Cena wywoławcza: 1 000
Absolwentka opolskiego Instytutu Sztuki, artystka specjalizująca się w grafice komputerowej: malarstwo cyfrowe, animacja, projektowanie 2 i 3D. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych, ostatnie to m.in. 'Mebel Marzeń 2015' czy 'Charytatywna grafika na WOŚP'. Zainspirowana sztuką street art'u wplata w nią motywy zwierzęce i kobiece. Jej zamiłowanie do kolorów metalicznych przywodzi na myśl sztukę aztecką, a obrazy porywają intensywnością kolorów. Najczęściej są to kompozycje o charakterze dekoracyjnym.

ID: 72352