20 sierpnia 2019, godz. 19:00

Dorota Zuber
(ur. 1979, Gliwice)

Z cyklu 'City', Geometric II, 2019 r.

akryl/płótno, 100 x 130 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Dorota Zuber | "Geometrie II" seria "City" | akryl, werniks 2019'

Cena wywoławcza: 1 000
Absolwentka studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale Malarstwa i Rzeźby, dyplom realizowany w pracowni prof. Anny Marii Kramm. Przygotowuje dyplom magisterski na ASP Wrocław, na wydziale Malarstwa i Rzeźby, w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza. Członkini artystycznej formacji Grupa Ukryta. W swoim malarstwie posługuje się uproszczonymi formami geometrycznymi, uwydatniając rolę koloru i kompozycji w procesie przedstawiania rzeczywistości oczami artysty oraz próbach uchwycenia chwili poprzez pryzmat emocji z nią związanych. Motto artystyczne: „Szukam artystycznego sensu w codzienności, każde miejsce jest wystarczające, aby być inspiracją do przedstawienia na płótnie”. 2018: „Pejzaż po rekonstrukcji” Galeria ZPAP „na piętrze” Łódź, 2017: VI Międzynarodowy Przegląd Sztuki, „Alternatywy 33” Ostrów Wlkp., Wystawa Absolwentów Studiów Podyplomowych kierunku Malarstwo ASP we Wrocławiu, Sofitel, „Piękno istnieje tylko raz” Winnica de Sas, Czeszyce, „Kontrasty” Browar Mieszczański, Wrocław, „Teraz MY 17” Galeria 33, Ostrów Wlkp., „Pryzmat” CAS Karmel, Strzegom, „Sceneria wyobraźni” Galeria FORMO 8, Wrocław, „Wyjście” Galeria Zakamarek, Gliwice.

ID: 72403