20 sierpnia 2019, godz. 19:00

Magdalena Szyszkowska
(ur. 1972, Lublin)

Wakacje na Helu 1912 r., 2018 r.

akryl/płótno, 61 x 50 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'MSz. 2018'

na odwrociu opisany: 'MAGDALENA SZYSZKOWSKA | "WAKACJE NA HELU 1912 r." | AKRYL / 2018'

Cena wywoławcza: 1 000
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Dyplom z rysunku pod kierunkiem prof. Stanisława Góreckiego uzyskała w 1997 roku na Wydziale Artystycznym UMCS. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom pod kierunkiem prof. Teresy Kotkowskiej- Rzepeckiej, aneks do dyplomu artystyczny papier unikatowy (pracownia prof. Małgorzaty Buczek- Śledzińskiej). Pracowała jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej oraz nauczyciel zawodu na kierunku reklama wizualna, w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. 2007-2014 roku pracowała jako asystent w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, prowadząc zajęcia z rysunku i malarstwa. Obecnie pełni funkcję nauczyciela akademickiego, w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, prowadząc zajęcia z charakteryzacji, wizażu i stylizacji na kierunku Kosmetologia. W swojej pracy artystycznej zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią oraz eksperymentalnymi technikami związanymi z unikatowym papierem ręcznie czerpanym.

ID: 72356