9 lipca 2019, godz. 19:00

Zuzanna Jankowska
(ur. 1991, Warszawa)

Egzotyk, 2019 r.

akryl/płótno, 80 x 40 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Jankowska | 2019'

na odwrociu opisany: 'Zuzanna Zu | Jankowska | 2019 | "Egzotyk" | CYKL: Perypetie XXI w.'

Cena wylicytowana: 1 000
W 2016 obroniła tytuł magistra na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki. Finalistka oraz zwyciężczyni w prestiżowym konkursie o Nagrodę Artystyczną Siemensa 2016. Brała udział m.in. w wystawie grupowej ''Kissprint'' w Warszawie w 2014 i 2016, wystawie na Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni oraz wystawie finalistów konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa w Galerii Salon Akademii w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową oraz komputerową. W swoim malarstwie łączy graficzny realizm z geometrią. Nawiązuje do popkultury, humoru i symbolizmu. Najpopularniejsze motywy jej prac to zwierzęta i ludzie.

ID: 71511