9 lipca 2019, godz. 19:00

Marcin Tomaszewski
(ur. 1971)

Bez tytułu, 2018 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'ATOMASH'

Cena wylicytowana: 1 800
Absolwent malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni prof. Mieczysława Ziomka. Źródłem jego twórczości jest człowiek jako delikatna biologiczna żywa tkanka wykształcona przez naturę długotrwałą ewolucją, która szuka przedłużenia swoich funkcji w procesach chemiczno-mechanicznych maszyn przez siebie stworzonych, często ocierając się o absurd, uruchamia siły nie mogąc się już od nich uwolnić. Rysunki są projektami do późniejszych realizacji malarskich.

ID: 71629