9 lipca 2019, godz. 19:00

Piotr Urbanek
(ur. 1976, Kielce)

Święto snu, 2019 r.

olej/płótno, 45 x 50 cm

sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'PUrbanek | Święto Snu | AD | 2019'

Cena wylicytowana: 3 000
Autor uwielbia twórczość F. Felliniego, inspiruje się wiedzą z pogranicza paleoastronautyki, religii, metafizyki, w swoich pracach nobilituje sferę sacrum. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. W 2001 uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki w Pracowni Wklęsłodruku prof. Stanisława Wejmana – cykl kolorowych akwafort pt.: 'Mitomania' (cykl parafraz greckich mitów). Tytuł doktora sztuk pięknych obronił pracą 'Horror Vacui, na jawie i w marzeniach sennych' w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im J. Kochanowskiego w Kielcach.

ID: 71692