9 lipca 2019, godz. 19:00

Tomasz Niemann
(ur. 1971)

Uwodzicielka, 2019 r.

olej/płótno, 150 x 125 cm (w świetle oprawy)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ''Uwodzicielka' | 2019 r. | TNiemann'

Cena wylicytowana: 2 400
Absolwent Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza, Wydział Artystyczno-Pedagogiczny w latach 1992-96. Malarstwo studiował w pracowni prof. UAM dr hab. Jana Krzysztofa Hrycka pod kierunkiem nieżyjącego już prof. Andrzeja Niekrasza. Dyplom z wynikiem bardzo dobrym oraz wyróżnieniem uzyskał w pracowni graficznej prof. Andrzeja Nawrota, pod kierunkiem prof. Tadeusza Gaworzewskiego. Aktywnie zajmuje się grafiką użytkową, rysunkiem i malarstwem. Współzałożyciel nieformalnej grupy artystycznej 'Tysięczne piętro'. Malarstwo jakie tworzy to poszukiwania w kręgu romantyzmu, abstrakcji, światła i barwy.

ID: 71572