GRAND HOTEL | SOPOT. Aukcja kolekcji (wyniki)

6 lipca 2019, godz. 19:00

Zestaw talerzy i szklanek ORBIS, lata 60.te XX w.

Wałbrzych, Polska, Edmund Ruszczyński, Jan Kwinta

1. Talerze Orbis według projektu Edmunda Ruszczyńskiego oraz Jana Kwinty, Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, 24,5 x 24,5 cm: - Talerz Orbis ze złoconym rantem, porcelana, na spodzie znak wytwórni:'WAWEL | MADE IN | POLAND | 2' - Talerz Orbis z błękitnym rantem, porcelana, na spodzie znak wytwórni: 'WAWEL | MADE IN | POLAND | 2' 2. Zestaw 6 szklaneczek Orbis, Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 9,8 x 5,6 cm. Szkło prasowane, barwione w masie na kolor mleka. Prosta forma tuby, delikatnie rozchylająca się ku górze.

Cena wylicytowana: 1 000
Estymacja: 300 - 500

ID: 71009