GRAND HOTEL | SOPOT. Aukcja kolekcji (wyniki)

6 lipca 2019, godz. 19:00

Tadeusz Trepkowski
(1914 Warszawa - 1954 Warszawa)

"PALESTINE LINE", 1935 r.

litografia/papier, 100 x 70 cm

sygnowany i datowany w druku l.g.: 'T TREPKOWSKI | 35'

druk: Zakł. Graf. B. Wierzbicki i Ska, Warszawa

Cena wylicytowana: 12 000
Estymacja: 13 000 - 17 000
Polski artysta plakatu, smouk. Projektował plakaty polityczne, społeczne, BHP, sportowe oraz filmowe. W 1937 zdobył nagrodę Grand Prix na Międzynarodowej Wystawie w Paryżu za plakat Ostrożnie. Jego prakaty charakteryzują wyraziste symbole, prosta, zwięzła forma.

ID: 69104