GRAND HOTEL | SOPOT. Aukcja kolekcji (wyniki)

6 lipca 2019, godz. 19:00

Dwa kielichy pamiątkowe z widokiem na Dom Zdrojowy w Sopocie

1. Szklanka do picia wody zdrojowej z wizerunkiem II Domu Kuracyjnego, koniec XIX w., szkło przezroczyste szlifowane, szkło mrożone oraz złocenie, 11,5 x 7,4 cm 2. Cynowy kielich pamiątkowy dekorowany widokami Gdańska, Sopotu i Malborku, ok. 1900 r., sygnowany na spodzie: 'F& M | N' (Felsenstein & Mainzer, Nuremberg), 17,7 x 6,5 x 6,9 cm

Cena wylicytowana: 1 200
Estymacja: 700 - 1 000
- porównaj: Sopot w prywatnych kolekcjach, red. Janusz Dargacz, katalog wystawy, Muzeum Sopotu, Sopot 2008, poz. kat. 1 (il.), s. 12
2. Widok na Ratusz w Gdańsku, Dom Zdrojowy w Sopocie oraz Zamek w Malborku

ID: 70652