ART OUTLET - Sztuka Współczesna (wyniki)

4 lipca 2019, godz. 19:00

Zdzisław Salaburski
(1922 Częstochowa - 2006 Warszawa)

Kompozycja, 1972 r.

mieszana/płótno, 100 x 148 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z. Salaburski | 1972 | Warszawa'

opisany na odwrociu: '8 | 100 x 148'

Cena wylicytowana: 7 000
Estymacja: 7 000 - 10 000
„Aby nie popaść w nudę rutyny stale zmieniam komponenty w niecierpliwym oczekiwaniu na reakcje i finalny wyraz”.

‒ ZDZISŁAW SALABURSKI
Aktor i malarz. Początkowo grał w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Toruniu. W roku 1947 występował w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi. Lata 1948-55 spędził w Poznaniu, gdzie grał w Teatrach Polskim i Nowym. W roku 1956 był aktorem Starego Teatru w Krakowie. Od roku 1957 r. występował w teatrach warszawskich: Ludowym i Narodowym. Poza aktorstwem malował. Tworzył obrazy spod znaku - zwanej w Polsce taszyzmem lub malarstwem materii - sztuki informel. Wielokrotnie je wystawiał, cieszyły się dużym uznaniem.

ID: 61310