ART OUTLET - Sztuka Współczesna (wyniki)

4 lipca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
29

Leopold Wróbel
(1922 Szopienice - 1984 Katowice-Szopienice)

Pejzaż, 1976 r.

tempera/płyta pilśniowa, 55 x 70 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'W.L.1976 r.'

Cena wylicytowana: 3 000
Estymacja: 3 500 - 5 000
Wystawiany
- Die Welt, in der wir leben. Volkskunst aus Polen, 12 stycznia - 9 lutego 1979, Bürgerforum im Maler Stern
Literatura
- Die Welt, in der wir leben. Volkskunst aus Polen, katalog wystawy, 12 stycznia - 9 lutego 1979, Bürgerforum im Maler Stern, poz. 87, s. nlb. (il.)
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Pracował w hucie cynku w Szopienicach. Był członkiem Grupy Janowskiej. W swej twórczości wykorzystywał scenerię Szopienic i Łętowni, w której często spędzał urlop. Tematami jego prac są przede wszystkim kwiaty, kobiety, górskie pejzaże, kuligi i pociągi. Obrazy malarza znajdują się obecnie w muzeach m.in. w Muzeum Historii Katowic, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Miejskim w Zabrzu i Muzeum Górnośląskim w Bytomiu i w licznych kolekcjach prywatnych. O życiu i twórczości Grupy Janowskiej Lech Majewski nakręcił pełnometrażową opowieść pt. Angelus.

ID: 70460

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem