ART OUTLET - Sztuka Współczesna (wyniki)

4 lipca 2019, godz. 19:00

Henryk Musiałowicz
(1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z cyklu: "Rodzina", 1976 r.

akryl, technika mieszana/płyta, 48 x 44 cm

sygnowany p.g.: 'MUSIAŁOW'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU | RODZINA | 1976 | MUSIAŁOWICZ'

Cena wylicytowana: 4 000
Estymacja: 4 800 - 6 500
W 1939 ukończył warszawska ASP, gdzie studiował pod kierunkiem Feliksa Szczęsnego Kowarskiego oraz Leonarda Pękalskiego. Należał do grupy „Warszawa”. Malarz, grafik i rysownik nie związany z żadną grupą ani orientacją artystyczną. Używa różnych technik (pędzel, pióro, techniki graficzne, tusz) stworzył monotematyczne serie, m.in. „Dno morskie”, „Wojna przeciw człowiekowi”, „Portrety z wyobraźni”, cykle „Reminiscencje”, „Epitafia”, „Rodzina”. Maluje obrazy z syntetycznie ujętymi formami i postaciami, o bogatym tle i fakturze reliefowej, zajmuje się też malarstwem ściennym i witrażownictwem (projekt witraża do Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alei Szucha w Warszawie).

ID: 69936