ART OUTLET - Sztuka Współczesna (wyniki)

4 lipca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
15

Aldo Salvadori
(1905 Mediolan - 2002 Bergamo)

Kobieta w różu

gwasz/płótno, 14,5 x 18,5 cm (arkusz)

sygnowany p.g.: 'Salvadori'

opisany na naklejce na odwrociu

Cena wylicytowana: 2 800
Estymacja: 3 000 - 5 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Włoski malarz pochodzący z Mediolanu. Kształcił się w Instytucie Sztuki we Florencji (Istituto d'Arte di Firenze). Pasjonował się dziełami renesansu, natomiast w Paryżu studiował dorobek impresjonistów. Przyjaźnił się artystami, którzy byli pionierami malarstwa awangardowego we Włoszech: Filippem de Pisis i Giorgiem Morandim. Był cenionym pedagogiem; uczył rysunku w Istituto Superiore delle Arti Decorative della Villa Reale di Monza razem rzeźbiarzem Marino Marini, od 1944 do 1968 roku w Accademia di Brera w Mediolanie. W 1930 wystawiał prace na XXII Biennale w Wenecji, w którym brał nieprzerwanie udział aż do 1956 roku. Jego prace wystawiane były na wystawie indywidualnej w Palazzo Strozzi we Florencji (1979) oraz w Palazzo della Permanente w Mediolanie (1991) i na licznych wystawach zbiorowych.

ID: 53987

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem