Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

13 czerwca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
22

Sławek Pawszak
(ur. 1984, Warszawa)

Bez tytułu, 2008 r.

olej/płótno, 70 x 81 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'BEZ TYTUŁU SŁAWEK PAWSZAK 2008'

Cena wylicytowana: 2 800
Estymacja: 3 500 - 6 500
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Malarstwo Sławomira Pawszaka nigdy nie były narracyjne, można odnieść wrażenie, że twórca nie chce lub nie potrafi pracować nad „tematami”, pozostając bezradnym wobec elementarnych pytań o sens. Prezentowany obraz pochodzi jeszcze z okresu studiów w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie doskonalił swój malarski warsztat pod okiem profesora Leona Tarasewicza. Od tamtego czasu młody artysta stale pozostaje w procesie poszukiwania, przede wszystkim w obrębie formy oraz gestu. Oszczędne w swej formie realizacje z okresu studiów to tylko preludium, punkt wyjścia dla realizacji, z którymi mamy obecnie do czynienia. Owa wypracowana forma oraz gest znalazły swe uznanie w konkursie na elewację pawilonu Muzeum nad Wisłą w 2016.

ID: 70619

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem