17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

13 czerwca 2019, godz. 19:00

Sławek Pawszak
(ur. 1984, Warszawa)

Bez tytułu, 2008 r.

olej/płótno, 70 x 81 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'BEZ TYTUŁU SŁAWEK PAWSZAK 2008'

Cena wylicytowana: 2 800
Estymacja: 3 500 - 6 500
Malarstwo Sławomira Pawszaka nigdy nie były narracyjne, można odnieść wrażenie, że twórca nie chce lub nie potrafi pracować nad „tematami”, pozostając bezradnym wobec elementarnych pytań o sens. Prezentowany obraz pochodzi jeszcze z okresu studiów w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie doskonalił swój malarski warsztat pod okiem profesora Leona Tarasewicza. Od tamtego czasu młody artysta stale pozostaje w procesie poszukiwania, przede wszystkim w obrębie formy oraz gestu. Oszczędne w swej formie realizacje z okresu studiów to tylko preludium, punkt wyjścia dla realizacji, z którymi mamy obecnie do czynienia. Owa wypracowana forma oraz gest znalazły swe uznanie w konkursie na elewację pawilonu Muzeum nad Wisłą w 2016.

ID: 70619