Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

13 czerwca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
18

Paweł Śliwiński
(ur. 1984, Chełm)

Bez tytułu, 2007 r.

olej/płótno, 160 x 200 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'PAWEŁ ŚLIWIŃSKI 2007'

Cena wylicytowana: 8 500
Estymacja: 9 000 - 15 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
„Lubię przyrodnicze rzeczy, nie wiem dlaczego. Pociągają mnie formy biologiczne. Lubię bardzo takie grafiki ze starych książek do biologii – jakieś mitochondria, przekroje przez komórkę, to bardzo fajne rzeczy. Inspiruję się tym (…). Moje obrazy mają działać na wyobraźnię, na skojarzenia. Chcę, żeby były odbierane bardziej intuicyjnie. Wiadomo, że można w nich wychwycić jakiś temat, ale przede wszystkim zależy mi, żeby działały na emocje”.
PAWEŁ ŚLIWIŃSKI W ROZMOWIE Z OLĄ URBAŃSKĄ, ŹRÓDŁO: WWW.ARTBAZAAR.BLOGSPOT.COM
Biogram artysty
Paweł Śliwiński zadebiutował jeszcze jako student, a jego wystawa zorganizowana przez prof. Leona Tarasewicza na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych odbiła się szerokim echem. Niedługo po dyplomie Śliwiński wziął udział w kilku wystawach zbiorowych. Swoje prace pokazał indywidualnie w nieistniejącej już galerii A, po czym zniknął. W 2011 powrócił z nowym projektem „In Paint We Trust” w galerii Kolonie. Artysta przyrównuje malowanie do improwizacji, wizualnej jam session. To kolejny – po Tymku Borowskim – twórca należący do nurtu „zmęczonych rzeczywistością”. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Fundacji Sztuki Polskiej ING. Wystawiał m.in. w Pekinie (WaywardLayer, 4-Face Space Gallery, 2013, razem z Tymkiem Borowskim) oraz Londynie (Family, Supplement Gallery, 2011).

ID: 53559

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem