Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

13 czerwca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
13

Tomasz Kręcicki
(ur. 1990, Żary)

"Pralka", 2013 r.

olej/płótno, 135 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '11.13 | 135 x 100 | TOMASZ KRĘCICKI | "PRALKA"'

Cena wylicytowana: 11 000
Estymacja: 11 000 - 14 000
Wystawiany
- Tomasz Kręcicki, Wszystko, czym się nie zajmuję, Galeria Zderzak, Kraków, 19.06-30.07.2015
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
„Proces pracy pralki porównałem do tego, jak ja czuję się w pracowni, choć z moich obserwacji, czy rozmów ze znajomymi wynika, że proces pracy przebiega podobnie u innych malarzy. Rzadko jest tak, że wchodzę do pracowni i zaczynam malować. Potrzebna jest rozgrzewka, dlatego często pracę zaczynam od sprzątania po poprzednim dniu, przeglądam szkice, przygotowuję świeże płótna, układam jakieś rzeczy, kręcę się w kółko, spaceruję, myję ręce, robię wszystko byleby nie zaczynać właściwego malowania. Ale w końcu zaczynam malować i jest dobrze”.
- Tomasz Kręcicki, 2013
Biogram artysty
Tomasz Kręcicki studiował malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Andrzeja Bednarczyka. Oprócz malarstwa tworzy filmy wraz z ich scenografią i muzyką. Jego wystawy indywidualne były prezentowane w Krakowie i Wiedniu, brał też udział w wielu krakowskich wystawach zbiorowych. Malarstwo Kręcickiego przedstawia to, co go otacza – jego codzienne życie, a jego forma jest nierozerwalnie związana z treścią. W szkicowniku artysty można znaleźć zdjęcia z prasy i reklam. Jego obrazy – głównie poprzez motyw dłoni – nawiązują też do czynności malarskich. Artysta unika szufladkowania, nie chce być kojarzony z jednym, konkretnym stylem artystycznym. Wraz z Karoliną Jabłońską i Cyrylem Polaczkiem jest współzałożycielem krakowskiej Grupy Potencja.

ID: 70699

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem