13 czerwca 2019, godz. 19:00

Bartosz Kokosiński
(ur. 1984, Siewierz)

Śnieżny obraz, 2012 r.

olej/płótno, 100 x 62 x 22 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bartosz Kokosiński | 2012, olej na płótnie | 100 x 77 x 22 cm' oraz wskazówka montażowa

Cena wylicytowana: 5 000
Estymacja: 4 800 - 6 500
„Myślę, że malarstwo jest rodzajem potrzeby, tak jak jedzenie, które daje mi siłę do życia. Ważna jest jego fizyczność, cielesność, brud. Lubię drewno. Lubię czuć w rękach, jak własnymi mięśniami naprężam je do granic wytrzymałości, słyszeć jak trzeszczy, na granicy pęknięcia”.
- Bartosz Kokosiński
W 2004 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Studiował na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 uzyskał dyplom w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Uczęszczał na zajęcia Grzegorza Sztwiertni oraz Konrada Kuzyszyna. Głównie zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Wykorzystując malarstwo i kolekcje przedmiotów tworzy obrazy pożerające rzeczywistość.

ID: 70003