Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 - pierwsze obiekty

13 czerwca 2019, godz. 19:00

Wilhelm Sasnal
(ur. 1972 r., Tarnów)

Bez tytułu, 1999 r.

olej/płótno, 130 x 130 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany na odwrociu: 'WILHELM | SASNAL 1999'

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki w Krakowie (1992-1994), a następnie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1994-1999), gdzie uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Leszka Misiaka. Członek artystycznej grupy "Ładnie". Ważniejsze wystawy indywidualne: 1999 - Sto kawałków, Galeria Zderzak, Kraków; 1999 - Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa. Ważniejsze wystawy zbiorowe: 1999 - XXXIV Ogólnopolska wystawa malarstwa "Bielska Jesień", Bielska Galeria BWA, Bielsko-Biała (Grand Prix); 2000 - What you see in what you get, Galeria Medium, Bratysława (Słowacja).

ID: 70623