11 czerwca 2019, godz. 19:00

Katarzyna Piotrowicz
(ur. 1989, Częstochowa)

Cyfrowy autoportret II, 2019 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'Katarzyna Piotrowicz-Prudlik '19'

Cena wylicytowana: 1 100
Absolwentka malarstwa na ASP w Katowicach. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Ireneusza Walczaka obroniła z wyróżnieniem, podobnie jak dyplom licencjacki. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Częstochowie. Dyplom w pracowni ceramicznej obroniła z wyróżnieniem specjalnym przyznanym przez ASP we Wrocławiu. W 2007 roku odbyła staż ceramiczny programu Leonardo Da Vinci w Portugalii w Escola Superior De Artes E Design, gdzie uzyskała dokument Europas, potwierdzający kwalifikacje i kompetencje w systemie Unii Europejskiej. W 2007 roku brała udział w XV Ogólnopolskim plenerze Rysunkowo - Malarskim dla najzdolniejszych uczniów klas maturalnych liceów plastycznych w Kazimierzu Biskupim. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Stypendystka Rektora ASP w Katowicach. Otrzymała II Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Statuetkę Srebrna Ostroga oraz Nagrodę Kwartalnika Artystycznego EXIT na 23. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2013 w Galerii Sztuki w Legnicy. W swojej twórczości porusza temat transformacji cyfrowej obrazu.

ID: 70932