11 czerwca 2019, godz. 19:00

Grzegorz Klimek
(ur. 1987, Kłobuck)

KnK, 2019 r.

technika własna, 80 x 120 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany l.g.: 'KG | 2019'

na odwrociu opisany: 'G. Klimek | 'KnK' | 2019'

Cena wylicytowana: 4 200
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obrazy Grzegorza Klimka są odzwierciedleniem ciągłych poszukiwań podstawowych struktur najróżniejszych rzeczy, które nas otaczają. Do malowania swych obrazów Klimek wykorzystuje wiele zróżnicowanych mediów, które w trakcie mieszania, rozdrapywania i odmalowywania na nowo dają oryginalne efekty strukturalne. Namalowane obrazy niejednokrotnie składają się z kilku warstw zamkniętych w spójnej kompozycji. Ciekawostką jest także fakt, że artysta sam robi farby, którymi maluje. Brał udział w wielu wystawach, w tym w 2014 podczas międzynarodowych targów sztuki POSITIONS w Berlinie oraz zbiorowej wystawie polskich artystów w Londynie.

ID: 70966