Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie - pierwsze obiekty

6 czerwca 2019, godz. 19:00

January Suchodolski
(1797 Grodno - 1875 Boim k. Węgrowa)

Pejzaż kaukaski, lata 40.-50. XIX w.

olej/płótno, 35,5 x 47 cm

sygnowany l.d.: 'January Suchodolski'

na krośnie malarskim trudno czytelny stempel oraz numer

Lata 1832 - 1837 spędził na studiach malarskich w Rzymie, gdzie kształcił się w Akademii Francuskiej u Horacego Verneta. W 1839 r. został członkiem Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Pozostawał pod dużym wpływem twórczości swojego nauczyciela, Verneta. Zdobył uznanie publiczności jako malarz obrazów historyczno - batalistycznych, malował też sceny rodzajowe, portrety konne i wizerunki koni oraz sceny z życia ludu włoskiego i pejzaże morskie.

ID: 69241