Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)

30 maja 2019, godz. 19:00
142

Aleksandra Jachtoma
(ur. 1932, Barchaczów)

"Oreg", 1978 r.

olej/płótno, 100 x 95 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | TYT. "OREG" | WYM 95 x 100 | TECH OLEJ | ROK 1978 | CENA 20 000'

Cena wylicytowana: 13 000
Estymacja: 6 000 - 10 000
"Chciałabym, żeby mój obraz towarzyszył człowiekowi ciągle; żeby wciąż był dla niego nowy. Cokolwiek robię - chcę robić na zawsze". - ALEKSANDRA JACHTOMA
Skończyła studia w krakowskiej, a następnie w warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni K. Tomorowicza w 1958 r. Była członkiem warszawskiej grupy “Rekonesans” założonej w 1963 r. Zajmowała się problemem koloru i światła. Tworzy zdyscyplinowane kompozycje ze skondensowanych jednolitych plam. Matematyczny rygor jest w nich zmiękczony delikatnością rozwiązań barwnych. Brała udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.

ID: 69993