Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)

30 maja 2019, godz. 19:00
116

Tadeusz Dominik
(1928 Szymanów - 2014 Warszawa)

"Pejzaż", 2005 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm

sygnowany p.d.: 'Dominik'

opisany i datowany na odwrociu: 'DOMINIK 2005 | OL. PŁ 90 X 120 | PEJZAŻ'

Cena wylicytowana: 35 000
Estymacja: 35 000 - 45 000
- Tadeusz Dominik. Za oknem jest ogród..., Królikarnia MNW, Warszawa 2008, 28.11.2008-18.01.2009
- Tadeusz Dominik, Za oknem jest ogród…, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2008, il. barwna 375, s. 289
Malarz, grafik, zajmował się też tkaniną artystyczną, ceramiką, a także grafiką komputerową. W latach 1946-51 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał w 1953 roku w pracowni prof. Jana Cybisa. W 1951 roku rozpoczął pracę pedagogiczną na stołecznej uczelni i przeszedł przez wszystkie stopnie kariery akademickiej, od asystenta do profesora zwyczajnego (1988). Dwukrotnie był dziekanem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Był laureatem m.in. nagrody im. Jana Cybisa (1973) i stypendystą Ford Foundation (1962). Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych w Polsce i na świecie.

ID: 70156