Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)

30 maja 2019, godz. 19:00
105

Jan Tarasin
(1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Sytuacja, 1997, 1997 r.

olej/płótno, 100 x 130 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 97'

opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | "SYTUACJA" 1997'

Cena wylicytowana: 110 000
Estymacja: 70 000 - 90 000
- kolekcja prywatna, Warszawa
"Większość rysunków i zanotowanych pomysłów, które udało mi się zebrać, dotyczy bardzo bliskich sobie spraw. (...) Rysowanie ruchliwych, niekończących się układów o zmiennym rytmie i nasyceniu, ułożonych w monotonne szeregi, czasem zanikające lub zagęszczające się do granic
zagubienia własnego rytmu, katastrofalnego układu zaniku, sprawia mi czysto zmysłową przyjemność, jaką daje np. malowanie pejzażu z natury lub wystukiwanie nieskomplikowanego rytmu na jakimś perkusyjnym instrumencie".
- JAN TARASIN

ID: 70498