Sztuka Współczesna: "Black and White"

4 czerwca 2019, godz. 19:00
205

Zbigniew Dłubak
(1921 Radomsko - 2005 Warszawa)

“Asymetria 319B" z cyklu "Asymetria", 1988 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 30 x 30 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ZBIGNIEW DLUBAK | ASYMMETRY 319B 1988'

Estymacja: 6 000 - 9 000
Czołowy przedstawiciel polskiej fotografii awangardowej. Od 1948 r. członek ZPAP i ZPAF; w latach 1979-1982 prezes Związku, a od 1973 r. członek honorowy. Jeden z założycieli Klubu Młodych Artystów i Naukowców w Warszawie (1947 r.). Uczestnik Wystawy Sztuki Nowoczesnej w Krakowie z 1948 r. Współpracował z szeregiem galerii w całym kraju. Jeden z założycieli Grupy 55. W latach 1953 -1972 redaktor naczelny miesięcznika Fotografia. W okresie 1966-1975 był wykładowcą PWSFTViT oraz PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi. Autor licznych artykułów i odczytów. Wielokrotnie nagradzany odznaczeniami, m.in. Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki (1975 r.), Nagrodą Państwową I Stopnia (1979 r.).

ID: 70398